O NÁS…

.
Vitajte na našej webovej stránke
 
Na tejto našej stránke nájdete všetky informácie o rôznych kurzoch korčuľovania, ktoré by sme radi postupne v rámci možnosti v Košiciach uskutočnili.
 
 
 Korčuľovanie je základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – hokej a krasokorčuľovanie.
Našim hlavným cieľom je venovať sa základnej výučbe a zdokonaľovaniu korčuľovania na ľade pre všetky vekové kategórie detí, mládež a samozrejme aj pre dospelých. Našimi kurzami korčuľovania by sme radi prispeli k zvýšeniu telesnej a duševnej zdatnosti a čiastočne pomohli pri odstránení korčuliarskej „negramotnosti „
A aké výhody má korčuľovanie?
• Je jeden z mála športov, ktorý prispieva k utužovaniu imunitného systému
• Stimuluje dýchací aparát
• Priaznivo pôsobí pri dýchacích problémoch a alergiách
• Podporuje správne držanie tela, koordináciu, rozvoj sily a pohyblivosť
• Chladné a vlhké /bezprašné / ovzdušie na zimnom štadióne je vhodné pre alergikov a astmatikov
• Deti sú vedené k športu a k disciplíne
• Dospelí sa naučia to, na čo doteraz nemali čas
• Prispejete k rozvoju Vašej športovej zdatnostiV každom veku sa môžete niečomu naučiť a to aj bez toho, aby z Vás boli výkonnostní športovci 
 
a PRETO 
.
Rozšírte klub športových nadšencov a prihláste seba a Vaše dieťa na niektorý z ponúkaných kurzov korčuľovania
.
Všetky tieto kurzy sa budú konať pod vedením nás dvoch- tréneriek krasokorčuľovania
 
HANA TŐCZIKOVÁ
Krasokorčuľovaniu som verná od r.1961, kedy ma môj otec doniesol na ľad a zapísal ma do krasokorčuliarskeho oddielu TJ Lokomotíva Košice.
Aktívnou pretekárkou som bola do roku 1972, kedy som ako pretekárka I. výkonnostnej triedy /v súčasnosti kategória seniorov/ ukončila svoju aktívnu pretekársku činnosť a zapojila som sa do trénerskej práce.
Diaľkovým štúdiom na FTVŠ UK v Bratislave som v roku 1981 získala kvalifikáciu trénera I. triedy so špecializáciou pre krasokorčuľovanie. Podľa novej akreditácie v súlade s rozhodnutím MŠ SR č.od-2009-32540/45089-2 som držiteľkou trénerskej licencie s V. kvalifikačným stupňom.
Počas mojej trénerskej práce som vychovala viacerých majstrov Slovenska ako aj medailistov a účastníkov majstrovstiev Československa v rôznych kategóriách od I. až III. výkonnostnú triedu, ako aj účastníkov JGP, ME, MSJ a tiež MS.
Mojimi zverencami boli napr. Viktória Senčáková, Iveta Pavlásková, Martin Kotulič, Marek Hrabovský, Silvia Štefanova, Alex Miskolczy, Miriam Gányjová.
V novodobej histórii to boli Petra Tresová, Miroslava Medvecká, Andrea Gazsiová, Rastislav Vrlák, Viktória Filipová, Adriana Sabolová, Jakub Štrobl, Michaela Sabolčáková, Miroslava Hriňáková, Alex Hladoník, Bohuš Hrnek, Gregor – Anton Grinč, Natália Šumichrastová
Najväčšie úspechy mojich pretekárov sú
Jacquelinne Belenyesiová
ME Torino 2006 23.miesto
SZU Torino 2007 20.miesto
Účastníčka na MS Calgari
Radka Bártová MSJ Ljubljana 2005 23.miesto
MSJ Kanada 2006 22.miesto
ME Varšava 2007 23.miesto
EYOF Jaca Španielsko 4.miesto
Účastníčka na MS Tokyo
Toho času pracujem ako trénerka v krasokorčuliarskom klube Kraso Centrum Košice, kde mám pridelenú skupinu pretekárov od kategórie nádeje mladšie až po juniorskú kategóriu. Pracujem aj s najmenšími deťmi v prípravke klubu.
.